MENU
Jesteś tutaj: Dostawa Realizacje Płatności Grota Solna dla Kobiet w Ciąży

Grota Solna dla Kobiet w Ciąży

Grota Solna w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej Kobiety. Wiele przyszłych mam boryka się z problemami ze strony górnych dróg oddechowych i powinno bardziej uważać na zdrowie swoje a tym samym dziecka. Jedną z najlepszych opcji leczniczych jest grota solna. Ciąża to świetny okres, by odwiedzić grotę solną po raz pierwszy i skorzystać z jej wszelkich dobroci.

Grota solna a ciąża – czy to zdrowe?

Grota solna jest używana w terapii zwanej haloterapią, która za pomocą bardzo wysokiego stężenia chlorku sodu w powietrzu (o wartości niemalże 100%) stwarza leczniczy mikroklimat w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki użyciu urządzenia zwanego halogenerator, które to w sposób mechaniczny rozdrabnia sól kamienną i następnie nadaje jej postać suchego aerozolu solnego. Rozpylone, drobne cząsteczki soli wnikają głęboko do układu oddechu, by tam działać przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Grota solna w ciąży to świetna alternatywa dla antybiotyków, a nawet zwyczajnego paracetamolu, które w tym szczególnym czasie nie powinny być stosowane.

Grota solna w ciąży – dlaczego warto?

Terapia suchą solą przynosi wiele pozytywnych skutków dla zdrowia układu oddechowego, skóry i układu odpornościowego. Zmniejsza stan zapalny oskrzeli, rozrzedza i usuwa śluz z płuc, a także poprawia wydolność płuc. Redukuje również stany zapalne skóry, poprawia odnowę komórkową oraz zmniejsza swędzenie i podrażnienia powstałe w wyniku łuszczycy czy egzemy. Co więcej, wiele ciężarnych kobiet zmaga się ze stresem, wówczas idealnym lekarstwem okazuje się właśnie grota solna. Ciąża to czas, w którym układ sercowo-naczyniowy jest szczególnie obciążony, dlatego grota solna w ciąży pomaga paniom z nadciśnieniem i innymi chorobami układu krążenia.

Ponadto grota solna w ciąży przynosi duże korzyści mamom cierpiącym na następujące schorzenia:

  •     alergię,
  •     astmę,
  •     zapalenie oskrzeli i płuc,
  •     infekcje zatok i ucha,
  •     przeziębienie,
  •     grypa,
  •    lęki,
  •     stany zapalne skóry.

Grota solna w ciąży – ile razy w tygodniu powinno się z niej korzystać?

Grota solna w ciąży przynosi najlepsze rezultaty, gdy jest regularnie praktykowana. Korzyści są kumulatywne, a kluczem są konsekwencja i częstotliwość. Kobiety w ciąży powinny odwiedzać groty solne co najmniej 3-4 razy w tygodniu.

Jaki jest czas trwania jednej sesji leczniczej?

Mikroklimat stworzony w grocie solnej jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży, jednak zaleca się by pojedyncza sesja trwała około 45 minut.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wiele przyszłych mam cierpi na astmę, alergie i inne problemy z oskrzelami, które są o tyle dokuczliwe, o ile stosowanie leków dedykowanych tym schorzeniom w ciąży jest groźne dla dziecka. Grota solna w ciąży przynosi niesamowite rezultaty w krótkim czasie, ułatwiając oddychanie, zwiększając poziom energii, a tym samym polepszając ogólny komfort życia. Ponadto osoby z poważnymi chorobami skóry, takimi jak łuszczyca, egzema lub trądzik, również doświadczają niesamowitej poprawy zdrowia swojej skóry.

      

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl